Władze Ontario potwierdziły w sobotę trzy nowe pozytywne przypadki koronawirusa, zwiększając całkowitą liczbę potwierdzonych przypadków w prowincji do 11.

Nowe przypadki dotyczą 34-letniej kobiety w regionie York oraz 51-letniej kobiety i jej 69-letniego męża w Ajax. Obie kobiety właśnie wróciły z Iranu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Tymczasem urzędnicy ds. zdrowia publicznego w regionie York rozpoczęli poszukiwania każdego, kto mógł mieć kontakt z jednymz przypadków, albo w samolocie, albo w autobusie GO do Richmond Hill.

W sobotę w Kanadzie odnotowano 20 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Liczba obejmuje osiem w BC i jeden w Quebecu. Na razie nie było żadnych zgonów.

 

Ontario przygotowuje się na „możliwość lokalnego rozprzestrzeniania się”
Ontario uważnie monitoruje sytuację i zachęca mieszkańców do aktualizowania informacji na temat wydarzeń związanych z wirusem.

Dr David Williams, główny lekarz Ontario, zapewnia, że: „W tej chwili wirus nie krąży lokalnie.
W pierwszym przypadku ogłoszonym w sobotę chora wyjechała z Iranu we wtorek z przesiadką w Danii. Miała objawy podczas lotu, zanim wróciła do Toronto.

Kobieta następnie wsiadła do autobusu GO z międzynarodowego lotniska Toronto Pearson, Terminal 1, w środę, około 3:55 po południu. Podróżowała na wschód, siedząc na górnym piętrze, a jej ostatecznym celem był terminal Richmond Hill Centre.

Władze regionu mówią, że osoby przebywające w następujących miejscach mogły być narażone na pozytywny przypadek koronawirusa:

Pasażerowie w sekcji klasy biznesowej lotów Qatar Airways QR 483 i QR 163.
Pasażerowie w sekcji klasy biznesowej lotu Air Canada AC 883.
Pasażerowie autobusu GO nr 40 w kierunku wschodnim, którzy w środę siedzieli na górnym piętrze autobusu z lotniska Pearson do terminalu Richmond Hill Center.
Każdy, kto był w tych miejscach obecny, jest proszony o skontaktowanie się z York Public Health w 1-800-361-5653, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8:30 do 20:00, w celu dalszej oceny.