Urzędnicy ds. zdrowia potwierdzili cztery nowe przypadki koronawirusa w Ontario,  trzy z nich mężczyźni, a jeden – kobieta.

Mężczyźni mają 40, 50 i 60 lat, a kobieta ma 70 lat.

Dr Karim Kurji, oficer medyczny regionu York, powiedział w niedzielę, że jeden z pacjentów – mężczyzna po czterdziestce – jest mężem pierwszego pacjenta w regionie ogłoszonego w sobotę – 34-letniej kobiety. Mężczyzna był z żoną w Iranie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Jest to związane z podróżą do Iranu” – powiedział Kurji.

Następnym przypadkiem jest mężczyzna po pięćdziesiątce, mieszkaniec Toronto, który czasowo przebywa w mieście Vaughan.

„Jest bratem jednego z niedawno zgłoszonych przypadków w Toronto, który również podróżował do Iranu, przybywając do Pearson 25 lutego”, powiedział Kurji.

Mężczyzna został oceniony i przetestowany w szpitalu Mackenzie Health, Richmond Hill, Ont., W piątek, 28 lutego. Kurji powiedział, że mężczyzna jest w samo izolacji  i nie stanowi zagrożenia dla społeczności.

Kurji powiedziała, że ​​trzeci przypadek w północnym Yorku to kobieta w wieku 70 lat, pochodząca z Newmarket, która związana z pozytywnym przypadkiem w Toronto, który prawdopodobnie zachorował w Egipcie.

Tymczasem dr David Williams, dyrektor medyczny Ontario, powiedział, że trzeci mężczyzna po sześćdziesiątce – który wrócił z Iranu w niedzielę 23 lutego – zgłosił się w piątek na oddział ratunkowy szpitala ogólnego w North York.

Mężczyzna poinformował szpital o kaszlu i niedawnej historii podróży.

Williams powiedział, że stan mężczyzny został oceniony i wypisano go do domu tego samego dnia.

„Wirus nie krąży lokalnie” – zapewnił Williams