Toyota Highlander 2020 to już czwarta generacja tego popularnego SUVa  oferuje zużycie paliwa niczym subkompakt i całe bogactwo różnych wersji.

Mamy też największy w segmencie wyświetlacz multimedialny o średnicy 12,3 cala

22 lata temu, pierwsza generacja Highlanderów na nowo zdefiniował rodzinnego SUVa średniej wielkości jednoczęściowa konstrukcja Highlandera z niezależnym zawieszeniem i napędem na cztery koła szybko stała się wzorem dla nowego segmentu bardziej komfortowych SUV-ów. Po dodaniu trzeciego rzędu siedzeń Highlander od 2017 roku jest w Kanadzie najlepiej sprzedającym się modelem w tym segmencie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Teraz czwarta generacja tego SUV-a podnosi poprzeczkę designu bezpieczeństwa, komfortu, jakość, i niezawodność ustalone przez poprzedników.

Nowy wygląd Highlander 2020 obejmuje nową uniwersalną platformę konstrukcyjną o nazwie Toyota New Global Architecture (TNGA-K). Ta podstawa, wspólna z innymi modelami Toyoty, zapewnia jeszcze większe możliwości projektowe, komfort i bezpieczeństwo.

Wersja benzynowa oferuje łączne zużycie paliwa na poziomie 10,7 l / 100 km, a hybrydowa oferuje szacowane na 6,9 l / 100 km.

Toyota Safety Sense 2.0 jest standardem we wszystkich modelach 2020 Highlander. To kompleksowy system aktywnych środków bezpieczeństwa  obejmujący:

System przedkolizyjny z wykrywaniem pieszych (PCS w / PD)

Dynamiczny tempomat radarowy (DRCC)

Alarm zjazdu z pasa ruchu z asystentem kierowania (LDA w / SA)

Automatyczne długie światła (AHB)

Asystent śledzenia pasa ruchu (LTA)

System przedkolizyjny z wykrywaniem pieszych oferuje funkcję automatycznego hamowania w określonych okolicznościach, jeśli kierowca nie zareaguje na czas w sytuacji awaryjnej wykrytej przez system.

2020 Highlander jest do kupienia w pięciu wersjach, począwszy od nowej klasy L, poprzez w LE, XLE, Limited do najwyższej klasy Platinum. (Hybryda jest oferowana we wszystkich modelach oprócz klasy L.)

Dostępny jako opcja nowy system dźwięku JBL Premium zapewnia ogromną moc 1200 watów,

Highlander czwartej generacji jest o 60 mm dłuższy niż poprzednie wersje, jest to zauważalne w przestrzeni bagażowej, aby dodać jeszcze większą objętość ładunku niż wcześniej.   Przy wszystkich rzędach siedzeń Highlander oferuje 456 L (16,1 cu. Ft.) Przestrzeni ładunkowej za trzecim rzędem. Złożenie dzielonych płaskich oparć trzeciego rzędu w proporcji 60/40 otwiera przestrzeń do 1150 L (40,6 cu. Ft.), A następnie złożenie drugiego rzędu podnosi ją do 2076 L (73,3 cu. Ft.).

3,5-litrowy silnik V6 o mocy 295 KM połączony z 8-biegową automatyczna skrzynią biegów Direct Shift maksymalizuje przyspieszenie Highlandera i zdolność płynnej i szybkiej jazdy

W modelach V6 pakiet holowniczy umożliwia holowanie do wagi   5000 funtów. Pakiet obejmuje wydajną chłodnicę z chłodnicą oleju silnikowego i lepszą moc wentylatora. Kontrola kołysania przyczepy (TSC) korzysta z funkcji kontroli stabilności pojazdu, aby kontrolować niechciany zarzucanie przyczepy.

Highlander Hybrid oferuje tryby jazdy NORMAL, ECO i SPORT, które pozwalają kierowcy wybrać dynamikę pojazdu. Dodatkową zaletą jest tryb EV, który umożliwia jazdę wyłącznie elektrycznie, ale  przy niskich prędkościach na krótkich dystansach.

Rzadko piszę o SUVach, i przyznam szczerze, że nigdy ich nie posiadałem, ale znając opinię wielu znajomych mogę tę i poprzednie wersje highlandera polecać w ciemno

Wasz Sobiesław