Dla osób wynajmujących domy letniskowe w Ontario te wakacje nie będą łatwe. Do 9 czerwca rząd przedłużył obostrzenia zalecające pozostawanie w swoim podstawowym miejscu zamieszkania. Wynajmowanie domu letniskowego jest w Ontario zabronione z pewnymi wyjątkami. Wynajmy krótkoterminowe, zarezerwowane po 4 kwietnia, mają być realizowane tylko wtedy, gdy osoba wynajmująca nie ma innego miejsca do mieszkania w czasie kryzysu.

Craig White, CEO CottageLINK Rental Management z Waterloo, mówi, że najwięcej wątpliwości w tym zapisie budzi słowo “booked” – czy odnosi się do daty zrobienia rezerwacji, czy do dni, w których miał wypadać pobyt w nieruchomości. Jeśli domek został “zabukowany” w lutym na lipiec, to który miesiąc będzie uznawany, pyta White. Dodaje, że na razie w większości przypadków osoby wynajmujące i właściciele dogadywali się między sobą i wykazywali się dużym zrozumieniem. Niewiele było sytuacji konfliktowych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ontario Cottage Rental Manager’s Association, której członkiem jest CottageLINK, napisało list do rządu prowincji zawierający rekomendacje dotyczące odpowiedzialnego otwierania tej części branży turystycznej. White mówi, że podstawa to dogłębne sprzątanie i dezynfekcja. Należałoby przewidzieć na to dodatkowych czas między wyjazdem jednych gości a przyjazdem kolejnych.

Osoby, które mają swój cottage, mogą wyjechać, pamiętając jednak o tym, by zabrać ze sobą żywność i wszystko co potrzebne na czas pobytu. Podczas pobytu w domku letniskowym obowiązuje izolacja.