Proponuję ciekawą trasę ze stacji kolejowej Busko-Zdrój do serca i stolicy Ponidzia, czyli Pińczowa. Cała trasa lokalnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu samochodowego, za wyjątkiem odcinka od Pasturki do samego Pińczowa, gdzie mamy do dyspozycji piękny nowiutki ciąg pieszo-rowerowy, bądź tylko i wyłącznie rowerowy.

Na proponowanej trasie nie zabraknie super widoków i atrakcji w postaci kąpielisk w Gackach. A na koniec sam Pińczów, gdzie mamy do dyspozycji: zabytki, Muzeum Regionalne, możliwość aktywnego spędzania czasu na kąpielisku, na nartach wodnych, albo “na skrzydłach” tj. paralotniach, motolotniach (po wcześniejszym umówieniu się), dodatkowo za rok zapewne ruszy Kolej Wąskotorowa Ponidzie i pewnie też przejażdżki drezynami rowerowymi.

Tu naprawdę się sporo dzieje.

Proponowana trasa ze stacji kolejowej w Busku do miejscowości Stara Zagość jest też idealną alternatywą do innych kierunków na Ponidziu, jak Chroberz, Stradów czy Wiślica, gdyż omijamy ruchliwą  trasę 766 z Buska do Wiślicy, a dodatkowo mamy widoczki i odsłonięcia gipsu.

Polecam nawet dzieciom po obiedzie 🙂

MAPKA

Andrzej Kuszak