Policja OPP ostrzega przed oszustami internetowymi, którzy wynajmują nie swoje domy letniskowe.

Oddział OPP Huntsville  prowadzi dochodzenie w sprawie przestępstwa polegającego na zamieszczaniu przez podejrzanych ogłoszeń wynajmu domków letniskowych w Internecie, które zawierały prawdziwe dane

Następnie oszuści prosili potencjalnych najemców o opłacenie rezerwacji za pomocą e-przelewu lub bezpośredniego depozytu na prywatne konto bankowe.

Po przybyciu na miejsce wynajmujący dowiadywali się, że właściciele nie byli świadomi, że ktoś wynajął ich nieruchomość.

Aby uniknąć oszustwa, policja zachęca osoby wynajmujące do unikania korzystania z e-przelewu i bezpośredniego depozytu w przypadku takiej transakcji.

Ponadto policja zdecydowanie zachęca osoby, które chcą wynająć domek, do kontaktowania się wyłącznie z właścicielem lub renomowaną firmą, która specjalizuje się w wynajmie domków i nigdy nie rezerwowania wynajmu bez uprzedniego osobistego sprawdzenia nieruchomości.

Każdy, kto ma informacje dotyczące podobnego oszustwa, powinien skontaktować się z Huntsville OPP pod numerem 705-789-5551 lub Crime Stoppers, dzwoniąc pod numer 1-800-222-8477