Premier Doug Ford mówi, że nie stanie na przeszkodzie, aby lokalni politycy cofnęli ograniczenia dotyczące spotkań w budynkach publicznych i na zewnątrz w związku ze wzrostem liczby zidentyfikowanych przypadków COVID-19.

Kilka godzin wcześniej burmistrz Brampton Patrick Brown nazwał decyzję rządu Forda zezwalającą do 100 osób na gromadzenie się na świeżym powietrzu czymś co sprawia, że “drapie się po głowie”.

„Nie mam zamiaru dzwonić do Toronto, Ottawy czy Brampton; po prostu   jeśli chcą się wycofać ze 100, mają do tego prawo ”- powiedział Ford, zauważając, że wszystkie 34 jednostki zdrowia publicznego w prowincji mogą samodzielnie podejmować decyzje dotyczące limitów.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ontario zgłosiło średnio 162 nowe przypadki COVID-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni, a Brampton stało się jednym z siedlisk infekcji, obok Toronto i Ottawy.

Brown powiedział, że w mieście nastąpił wzrost liczby infekcji związanych z dużymi spotkaniami towarzyskimi, ale trudno było mu działać, biorąc pod uwagę, że większość z nich ma miejsce w ramach limitów nałożonych przez prowincję w ramach trzeciego etapu ponownego otwarcia.

Ford twierdzi, że nie obniży limitów w całej prowincji