W niedzielę po raz pierwszy zbierze się Rada Konsultacyjna powołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – poinformowała w piątek Marta Lempart. W jej składzie mają się znaleźć eksperci i ekspertki od tematów, które pojawiają się w postulatach protestujących, a także osoby z pokolenia Solidarności.

Przypomniała także, że pierwszym postulatem protestujących jest przyznanie, że orzeczenie TK ws. aborcji “nie jest żadnym wyrokiem”. “Ale zważywszy na to, co dzieje się na ulicy, jakie hasła tam padają i w jakiej sprawie protestują ludzie w całej Polsce, naszym głównym postulatem i końcowym jest dymisja rządu” – dodała. Poinformowała jednocześnie o powołaniu Rady Konsultacyjnej. “Na temat warunków dymisji rządu, jeżeli rząd oczywiście będzie chciał rozmawiać, bo na razie rozmawia z nami za pomocą gazu (…), będzie rozmawiać z rządem wtedy Rada Konsultacyjna, którą powołujemy” – powiedziała. Zaznaczyła, że Rada ma się zebrać po raz pierwszy w niedzielę.

Suchanow zaznaczyła, że nie może jeszcze podać nazwisk osób, które znajdą się w składzie Rady Konsultacyjnej. “Chcemy, żeby znalazły się w radzie eksperci i ekspertki od tematów, które pojawiają się w postulatach tak, żebyśmy mogli polegać na ich wiedzy” – zaznaczyła. “Znajdują się także osoby, którym ufamy z tego pokolenia +Solidarności+, którzy mają doświadczenie w przeprowadzaniu takich operacji” – powiedziała. Jak dodała, są tam również ludzie ulicy, a także przedstawiciele młodzieży, którą tak tłumnie widać na ulicach. (PAP)

Poniżej kontynuacja tekstu