Kanada i premier Justin Trudeau byli obiektami ataków na twitterze, które “przypuściły podmioty motywowane przez wrogie państwa”. Z danych Twitter Safety wynika, że Kanadę i Trudeau  “atakowali” właściciele 373 kont powiązanych z Rosją, Iranem i Armenią. Konta zostały usunięte.

W ponad 2000 wpisów tych użytkowników pojawiały się odniesienia do Trudeau i Kanady. Najczęściej powtarzały się w przypadku kont związanych z Iranem. W ocenie Twittera irańskie konta były jednak mało znane i nie miały wpływu na debatę publiczną.

Jeśli chodzi o tematykę, to w irańskich komentarzach pojawiały się nawiązania do imigracji, stosunków irańsko-kanadyjskich i kanadyjsko-amerykańskich. Było ich w sumie 1672.

W przypadku kont powiązanych z Rosją poruszane były tematy kanadyjskiej Arktyki, zaangażowania Kanady w politykę południowoamerykańską i relacje z ludnością rdzenną. Premierowi zarzucano na przykład, że popiera morderców i rasistów w Wenezueli i atakuje kanadyjskich Indian. Twitter podał, że zidentyfikował dwie sieci kont powiązane z władzami Rosji.