Senat zatwierdzając ostatni budżet federalny zgodził się jednocześnie na przyznanie 45 milionów dolarów przez trzy lata organizacjom proaborcjnym i grupom lobbingowym. Podatnicy finansują więc ruchy pro-choice i nie mają wyboru – budżet nie przewiduje funduszy na działalność grup pro-life.

Dlatego Jeff Gunnarson, przewodniczący Campaign Life Coalition, w liście skierowanym do wszystkich, dla których każde życie ma wartość, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe. CLC jest organizacją działającą non-profit, utrzymującą się z darowizn – czeków wysyłanych pocztą i wpłat przez internet. Nie ma statusu organizacji charytatywnej i nie może wystawiać rachunków potrzebnych do odpisów podatkowych. Gunnarson podkreśla, że prowadzą ją rodziny dla rodzin. Mając zapewnione finansowanie, CLC może spokojnie planować długofalowe inicjatywy. Gunnarson przypomina, że zbliżają się wybory i organizacja już angażuje się w proces nominacji, by wśród kandydatów znalazły się osoby o poglądach pro-life. Wśród planowanych akcji jest doroczny Life Chain (3 października) i Marsz dla Życia 2022.

Organizację można wesprzeć przekazując darowiznę jednorazowo lub ustalając miesięczne, regularne wpłaty (Pre-Authorized Contributions, PAC, dające możliwość zmiany wysokości darowizny w każdym momencie). Osoby zainteresowane mogą przekazać darowiznę dzwoniąc pod numer telefonu 416-204-9749 lub 1-800-730-5358.