Nowy sondaż przeprowadzony przez Angus Reid  sugeruje, że zaszczepieni Kanadyjczycy raczej nie będą spędzać czasu z tymi, którzy są nieszczepieni. 53 procent ankietowanych twierdzi, że nie będzie przebywać z osobami, które nie otrzymały jeszcze zastrzyków.

Prawie dwie trzecie osób w wieku 18-34 lat uważa że “tak długo, jak są osobiście chronieni poprzez szczepienia”, będą spotykać się z osobami nieszczepionymi.  Kanadyjczycy w wieku 65 lat i więcej lat, czyli populacja bardziej dotknięta przez koronawirus, częściej twierdzą, że będą unikać osób, które nie są zaszczepione.

Zaszczepieni uważają, że można zapytać o stan szczepień, podczas gdy nieszczepieni twierdzą, że informacje są osobiste i ludzie nie powinni o to pytać. Ponad połowa osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki, twierdzi, że dobrze jest zapytać kogoś o stan szczepienia.

Niechęć do szczepień pozostaje najwyższa w Albercie, gdzie jedna osoba na pięciu twierdzi, że nie chce lub nie ma pewności co do szczepienia przeciwko Covid19.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

To dwa razy więcej niż średnia krajowa i więcej niż dwie kolejne prowincje z największymi wahaniami co do szczepień – Saskatchewan i Manitoba – gdzie około 15 procent jest niechętnych lub niepewnych.

Dwie trzecie Kanadyjczyków twierdzi, że popiera paszporty szczepionkowe na duże imprezy w ich prowincji.

 

 

 

Paszporty szczepionkowe – sonda na plazie Wisła