Minister zdrowia Alberty bronił  zmian w  reakcji na COVID-19 w prowincji, nazywając rozluźnienie ograniczeń „nieuniknionym następnym krokiem”.

Tyler Shandro  powołując się na liczby szczepień i  niższe ryzyko poważnych skutków dla dzieci zarażonych COVID-19. stwierdził, że „dane pokazują, że  szczepionki, zredukowały liczbę przypadków śmiertelnych i ograniczyły zakaźność. To dobra rzecz, która pozwala nam przejść do kolejnej reakcji”. „Obciążenie  systemu opieki zdrowotnej i nasze obawy dotyczące ochrony życia zmieniają się”.

W środę prowincja ogłosiła, że znosi szereg środków związanych z kwarantanną, izolacją i maskami.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Shandro powiedział, że zmiany zostały wprowadzone na podstawie rekomendacji dr Deeny Hinshaw, dyrektora medycznego prowincji, jego zdaniem w ślad za Albertą wkrótce pójdą inne prowincje. Wskazał, że przyczyną przejścia prowincji w kierunku leczenia COVID-19 jako choroby endemicznej był wskaźnik pełnych szczepień wynoszący 65 procent kwalifikujących się Albertan

Albertynie z objawami COVID-19 nie będą proszeni o poddanie się testom, ale o pozostanie w domu, dopóki nie poczują się lepiej. A dwa tygodnie później testy COVID-19 będą dostępne tylko dla osób, które muszą udać się do szpitala lub odwiedzić lekarza.

Maski nie będą obowiązkowe w transporcie publicznym, wspólnych przejazdach i taksówkach od 16 sierpnia, ogłosiła prowincja. Pewne maskowanie może być nadal wymagane w szpitalach lub placówkach opiekuńczych.

 

Alberta racjonalizuje podejście do Covid19 – koniec maskowania i kwarantanny