YouTube tymczasowo zawiesił Sky News Australia na swojej platformie wideo, wydając pierwsze ostrzeżenie dla popularnego konserwatywnego kanału informacyjnego za „dezinformację na temat COVID-19”.

Gigant technologiczny powiedział, że jego decyzja była oparta na wytycznych lokalnych i globalnych organów ds. zdrowia, które Sky News Australia kwestionowały

Sky News Australia powiedział, że zawieszenie dotyczyło „starych filmów” opublikowanych na kanale.

Oznacza to, że ​​Sky News Australia jest zawieszone na tydzień w przesyłaniu treści do 1,85 miliona subskrybentów na swoim koncie YouTube.

„W szczególności nie zezwalamy na treści, które zaprzeczają istnieniu COVID-19 lub zachęcają ludzi do używania hydroksychlorochiny lub iwermektyny w celu leczenia lub zapobiegania wirusowi” – ​​stwierdza YouTube we wczesnej wersji swojego oświadczenia, które zostało wysłane do lokalnych mediów. „Dopuszczamy filmy, które mają wystarczający kontekst równoważący, którego nie zapewniały filmy naruszające zasady”.

Sky News Australia oświadcza, że „wyraźnie odrzuca to, że jakikolwiek gospodarz programu kiedykolwiek zaprzeczył istnieniu COVID-19, jak sugerowano, a żadne takie filmy nigdy nie zostały opublikowane ani usunięte”. Dodaje że sieć uznaje prawo YouTube do egzekwowania własnych zasad i „nie może się doczekać dalszego publikowania swoich popularnych wiadomości i analiz z powrotem swoim odbiorcom”.

Zgodnie z zasadami YouTube trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni spowodują trwałe zablokowanie kanału na platformie.