Polska wygrała z San Marino 5:0 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Warszawie. Biało-czerwoni objęli prowadzenie po golu Karola Świderskiego, a podwyższyli dzięki samobójczemu trafieniu Cristiana Brollego. W drugiej połowie gole strzelali Tomasz Kedziora, Adam Buksa i powracający po kontuzji Krzysztof Piątek.

W 57. minucie meczu eliminacji mistrzostw świata Polska – San Marino odbyło się pożegnanie bramkarza Łukasza Fabiańskiego, który zakończył reprezentacyjną karierę.

36-letni zawodnik rozegrał w biało-czerwonych barwach 57 spotkań. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku oraz w mistrzostwach Europy w 2008, 2016 i 2020 roku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Bramki strzelili: Karol Świderski (głową), Cristian Brolli (samobójczy), Tomasz Kędziora, Adam Buksa i Krzysztof Piątek.