Policja Prowincji Ontario (OPP) poinformowała, że ​​wszczęła wewnętrzne dochodzenie, ponieważ wydaje się, iż nazwiska niektórych z jej funkcjonariuszy znalazły się na uzyskanej w rezultacie przestępstwa liście osób, które przekazały darowizny na niedawne protesty  w Ottawie i całej prowincji.

W weekend rozpoczęła się masowa operacja policyjna mająca na celu usunięcie protestujących z centrum Ottawy, gdy okupacja miała wkroczyć w czwarty tydzień. Do niedzielnego popołudnia policja w Ottawie poinformowała , że ​​dokonała 191 aresztowań i postawiła 389 zarzutów 103 osobom.

Nazwiska tysięcy osób, które rzekomo przekazały darowizny na poparcie protestów przeciwko restrykcjom COVID-19 za pośrednictwem strony crowdfundingowej GiveSendGo, zostały ujawnione w rezultacie włamania do bazy danych portalu.

OPP nie może obecnie komentować ani spekulować na temat wyniku śledztwa, powiedział rzecznik policji Dickson.

OPP  wymaga od policjantów, by wykazali się neutralnością i pozostali bezstronnymi

Wszelkie demonstracje lub wyrażanie poglądów i opinii, które mogą być interpretowane jako aprobowanie nielegalnej działalności, są w bezpośredniej sprzeczności z wartościami i mandatem OPP

Policja z Toronto również  prowadzi śledztwo w sprawie 2 członków.
„Ponieważ były to dane uzyskane nielegalnie, nie spekulowalibyśmy na temat ich ważności, ponieważ wiemy o wielu listach w obiegu, które mogą zostać zmienione lub zmanipulowane” – poinformowano w e-mailu.