Grupa właścicieli nieruchomości próbuje odwołać się od decyzji Rady Miasta Toronto, która zezwala mieszkańcom na budowanie apartamentów ogrodowych na ich posesji, a zwłaszcza w multipleksach.

Decyzja zapadła 2 lutego po wielu latach dyskusji i konsultacji społecznych. Zdecydowana większość poparła ten pomysł jako sposób na zapewnienie  tańszych mieszkań.

Garden Suites pozwala właścicielom nieruchomości na budowę mieszkań na podwórku istniejącego domu.

Sojusz Building Better Neighborhoods, który obejmuje stowarzyszenia mieszkańców z całego Toronto, twierdzi, że rada miejska „wyraźnie przekroczyła przepisy prowincji, które ograniczają apartamenty ogrodowe do domów jednorodzinnych, bliźniaków i townhouseów”.

„To, co pozwala, to wielu różnych ludzi, o różnych dochodach, w różnym wieku i na różnym etapie życia, aby dzielić tę samą okolicę, aby znajdować się w odległości spaceru od lokalnych ulic handlowych, transportu, szkół, parków i tak dalej ”.

Rzeczniczka Przymierza, Christine Mercado, powiedziała, że ​​wspierają „odpowiednie wielkości, odpowiednio rozmieszczone apartamenty ogrodowe”.

„Uważamy, że [przepis] był nadużyciem”, powiedział Mercado. „Pierwotny mandat na więcej mieszkań, większy wybór. Obowiązek polegał na tym, że apartamenty ogrodowe miały być dozwolone za domami jednorodzinnymi, naczepami i kamienicami. Miasto Toronto go rozszerzyło, więc idzie za tripleksami, dupleksami i multipleksami”.