Wielu niezaszczepionych Kanadyjczyków od 13 września publikuje swoje portrety i biografie na Twitterze, mówiąc, że z powodu swego medycznego wyboru  są obrzucani wyzwiskami i traktowani jako gorsi ludzie.

Martin Bélanger z Alberty  jako pierwszy opublikował  tweet i zapoczątkował ten trend we wtorek rano.

„Jestem 55-letnim Kanadyjczykiem. Jestem żonaty mam wykształcenie uniwersyteckie i władam obydwoma (urzędowymi) językami. Jestem inżynierem od 35 lat. Jestem wolontariuszem trenerem hokeja i zapalonym sportowcem. Według Trudeau jestem ekstremistą, z którym trzeba coś zrobić” – napisał w tweetcie Bélanger .

Jest to reakcja na wywiad,  który Trudeau udzielił francuskiej stacji telewizyjnej we wrześniu 2021 roku, gdy  powiedział, że są „ludzie, którzy zaciekle sprzeciwiają się szczepieniom, którzy nie wierzą w naukę, którzy często są mizoginami, często są rasistami”. „Nie ma ich bardzo wielu, ale zajmują dużo miejsca… ”.

;

„Jestem 34-letnim Kanadyjczykiem z Jamajki, inżynierem i kierownikiem projektu. Jestem mężem i ojcem dwóch młodych chłopców w wieku 5 i 2 lat. Ponieważ dokonałem innego wyboru medycznego, Justin Trudeau mówi, że jestem ideologicznie umotywowanym ekstremistą, rasistą i mizoginem” – napisał z kolei Devon Thompson.

„Mam 56 lat. Mieszkam w Albercie. Mój syn jest na trzecim roku studiów. Mam karierę, którą kocham. Doceniam życzliwość i rozmowę. Odkryłam, że wolność jest jedną z moich podstawowych wartości. Wiele straciłam podczas C-19. Justin Trudeau mówi, że jestem ekstremistką, której nie należy tolerować” — napisała Marnie Stretch.

„Jestem 37-letnim tatą trojga dzieci  i ósmym pokoleniem Kanadyjczyków. Od 15 roku życia co roku płaciłem ogromne podatki, zatrudniam kilkunastu Kanadyjczyków. Nigdy nie wziąłem ani dolara od rządu, ani nie złamałem prawa, a według Trudeau jestem ekstremistą” – napisał przedsiębiorca i autor BR Sutton.

 

Bélanger mówi, że   fenomen twitterowy go zaskoczył.

„Dosłownie dziesiątki tysięcy ludzi opublikowało swoją historię.