Zimowa prognoza The Weather Network mówi, że La Niña – układ pogodowy charakteryzujący się niskimi temperaturami oceanu na równikowym Oceanie Spokojnym – powraca  trzecią zimę z rzędu, prawdopodobnie oznaczającą chłodniejszą i bardziej śnieżną pogodę  grudnia.

Główny meteorolog Chris Scott twierdzi że styczeń i luty zapewnią trochę wytchnienia od zimy  a obfity śnieg alpejski zapewni Kolumbii Brytyjskiej doskonały sezon narciarski, jednocześnie ostrzegając, że tej zimy prerie będą najzimniejszą częścią kraju.

Ontario i Quebec są na dobrej drodze, aby być zimne i śnieżne przez większą część grudnia. Oczekuje się z kolei, że atlantycka Kanada odwróci  trend a Weather Network prognozuje temperatury powyżej normy dla południowych i wschodnich części regionu i prawie normalne  w innych miejscach. Oczekuje się, że północ Kanady zobaczy niższe niż normalnie temperatury w południowych częściach Nunavut, Terytoriów Północno-Zachodnich i Jukonu, ale łagodniejsze warunki we wschodnich częściach Nunavut i sezonowo średnie temperatury w innych miejscach.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Scott twierdzi, że styczeń i luty będą kluczowymi miesiącami decydującymi o tym, czy ta zima będzie wyjątkowo mroźna i śnieżna, dodając, że pod koniec grudnia synoptycy będą mieli lepsze pojęcie o tym, czego się spodziewać w tych miesiącach.