Ponad 30 000 ludzi na południowym wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej było w środę pozbawionych prądu, a we wtorek wieczorem ważny most  w Vancouver został zamknięty , z powodu opadów śniegu i licznych kolizji.

Energetycy ostrzegli mieszkańców wysp Hornby i Denman, aby przygotowali się na brak prądu przez dłuższy czas, ponieważ odwołano promy i ​​załogi nie mogą przyjechać w celu dokonania napraw.

Większość przerw w dostawie prądu wydaje się być spowodowana przez gałęzie łamiące się pod wpływem obciążenia śniegiem i zrywające przewody.

Poniżej kontynuacja tekstu

Śnieg zaczął padać na południowym wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej we wtorek po południu i w połączeniu z prognozowanymi silnymi wiatrami  stworzył niebezpieczne warunki jazdy w większości południowo-zachodniej BC

Environment Canada prognozuje do 25 centymetrów śniegu w śródlądowych częściach wyspy Vancouver, z około 5 do 10 centymetrami na obszarach południowych.

 

Environment Canada wydała również ostrzeżenia o burzy zimowej dla popularnych połączeń komunikacyjnych w tym Sea to Sky, Coquihalla i Okanagan Connector, gdyż obfity śnieg i silne wiatry mogą czasami powodować prawie zerową widoczność.

Zimna aura skłoniła do ​​otwarcia ośrodków ocieplania w całym regionie, oprócz regularnych tymczasowych schronień zimowych.

W Vancouver w poniedziałek wieczorem w Powell Street Getaway w Downtown Eastside oraz w Marpole Neighborhood House w południowym Vancouver otwarto dodatkowe nocne ośrodki ocieplania.