“Klucz do Zdrowia”

Książka “Klucz do Zdrowia” dr. Barbary Bednarczyk jest obecnie najlepiej sprzedającą się książką o zdrowiu w polskich księgarniach, warto ją mieć.

        Książka  „ Klucz do Zdrowia”  to bardzo praktyczna lektura o zdrowiu, a w obecnych czasach prawie obowiązkowa.

        Niedawno wiadomości kanadyjskie podały, ze ponad 5 milionów Kanadyjczyków nie ma nadziei mieć lekarza familijnego, nie zdawałam sobie sprawy, że jest aż tak zle. Wyobrażam sobie jaki to jest obecnie stres bycia chorym. Okres oczekiwania na wizyty lekarskie, na leczenie, na szpital, pogarsza stan chorobowy. Książka „ Klucz do Zdrowia” może częściowo wypełnić ta lukę. W tym denerwującym okresie  oczekiwania możemy sami  pomoc sobie, np. wzmocnić system odpornościowy, oczyścić organizm z toksyn itp. będzie to z korzyścią na przyszłe leczenie jeśli ciagle będzie potrzebne.

        Nie myślcie Państwo, że książka jest zbiorem nudnych przepisów czy wiadomości o ziołowych nalewkach, absolutnie nie. Sama mam całe półki książek o zdrowiu tylko z efektownymi okładkami, reszta jest bez zdjęć, nudnie, nieciekawie napisane. Wyciągnęłam z tego wnioski i napisałam książkę bardziej typu popularno-naukowego, w której zawarte wiadomości podane są w łatwy dla każdego sposób, jest trochę humoru medycznego, jest nuta osobista, są cytaty znanych Państwu autorytetow, jak Prof. Jerzego Vetulaniego czy dr. Andrzeja Szczeklika i innych.

        Wiadomości dotyczące zdrowia poparte sa referencjami najlepszych medycznych żurnali jak np. Lancet. Moja wiedza medyczno-naukowa dała mi właściwe zrozumienie człowieka i jego choroby. Po otrzymaniu stopnia doktora nauk medycznych, pracowałam w różnych ośrodkach naukowych  świata,  począwszy od Krakowa, gdzie w PAN ( Polska Akademia Nauk) zrobilam doktorat, następnie Rzym – Instytut Psychofarmakologii, Toronto – Kanada Instytut Immunologii, Instytut Okulistyki, a następnie Klinicznej Biochemii i Anestezjologii. Po tym okresie zmieniłam zainteresowania, ukończyłam studia Naturalnej Medycyny i  otworzyłam Klinikę  Leczenia Naturalnego, którą prowadziłam z dużym sukcesem przez 15 lat. Moje podstawy medyczno-naukowe plus studia medycyny naturalnej i praktyka z pacjentami dały mi lepsze zrozumienie choroby i przyczyny jej powstania.

        Książka ma w tytule myśl przewodnią, „ Klucz do Zdrowia”. Ktoś kiedyś zapytał, czy wierzę, że taki „Klucz”  istnieje. „ Tak”, odpowiedziałam, , ale nie da się go kupić, trzeba na niego trochę zapracować. Po przeczytaniu książki na pewno taki „klucz” Państwo odkryjecie. Zrozumiecie jak przy pomocy wiadomości zawartych w książce  będziecie mogli sami zrobić dużo dla swojego zdrowia, pomóc swoim dzieciom czy wnukom. Zwiastuny choroby, czyli pierwsze symptomy dadzą Państwu wiele możliwości, aby nie dopuścić do rozwoju choroby. Rozumiejąc jak dochodzi do choroby, jakie siły obronne posiada nasz organizm, będziecie prawie domowym lekarzem. Do tego potrzeba trochę wiedzy, która znajdziecie w książce. Inna forma  dbania o zdrowie to zapobieganie chorobom, obszerne omówienie znajdziecie Państwo w książce. Osobny, duży rozdział poświęcony jest chorobom nowotworowym. Podane sa słynne kliniki na świecie, które leczą człowieka i jego chorobę, bo choroba nowotworowa to choroba całego człowieka, jego stanu psychicznego i fizycznego.

        Na końcu książki są wytłumaczone wszystkie testy laboratoryjne  łącznie z interpretacja, co ułatwia  zrozumienie wyników i pomaga w rozmowie z lekarzem. Podane sa także dodatkowe testy, o które można poprosić lekarza, może być dodatkowa dopłatą.

        Książka „ Klucz do Zdrowia” dr. Barbary Bednarczyk jest do nabycia w Kanadzie w Toronto i Mississauga w księgarniach Pegaz i Polimex , tel. 905-238-9994, 905-238-6683, w Toronto w księgarni Health from Nature tel. 416-532-9805, także  w Niagara Falls i St. Catharines, Ontario, w polskich sklepach.

O książce i autorce,  strona internetowa : ksiazkakluczdozdrowia.com