Burmistrz Mississauga Bonnie Crombie weźmie wolne od swoich obowiązków, aby skupić się na swojej kampanii na lidera liberałów Ontario.

Biuro Crombie potwierdziło CityNews, że przerwa rozpocznie się 7 października, a rada miasta wyznaczy tymczasowego burmistrza. Crombie nie wydała jeszcze oświadczenia w tej sprawie.

Oficjalnie rozpoczęła kampanię o przywództwo w partii w czerwcu po tym, jak została poparta przez posłankę z Don Valley West Stephanie Bowman.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Musimy odnowić nasze zobowiązanie wobec mieszkańców Ontario, że Partia Liberalna Ontario jest reprezentatywna dla całej prowincji, od naszych północnych i wiejskich społeczności po nasze małe miasteczka i duże miasta” – powiedziała Crombie, ogłaszając swój start.

“Musimy odbudować starzejącą się infrastrukturę naszej partii i zmodernizować ją, aby konkurować w dzisiejszym dynamicznym środowisku politycznym. Obejmuje to zbieranie pieniędzy niezbędnych do konkurowania z innymi partiami. “

W tym czasie premier Ontario Doug Ford powiedział, że byłoby “policzkiem” dla mieszkańców Mississauga, gdyby Crombie pozostała na stanowisku burmistrza podczas ubiegania się o przywództwo liberałów.

63-letnia Crombie została po raz pierwszy wybrana w 2014 roku na stanowisko burmistrza Mississauga po przejściu na emeryturę   Hazel McCallion, a od tego czasu w 2018 i 2022 wygrywa;a kolejne kadencje.

Crombie była również federalnym liberalnym posłem do parlamentu w latach 2008-2011.

 Do Crombie w wyścigu o przywództwo dołączyli poseł z Toronto Nathaniel Erskine-Smith, poseł z Ottawy Yasir Naqvi, poseł z Don Valley East Adil Shamji    oraz poseł Ted Hsu.