Nowo wybrana przywódczyni Partii Liberalnej w Ontario Bonnie Crombie twierdzi, że w najbliższej przyszłości nie będzie ubiegać się o mandat w Queen’s Park.

Po zwycięstwie w wyborach w sobotę rozmyślała o kandydowaniu w okręgu wyborczym byłego ministra pracy postępowych konserwatystów Monte McNaughtona, który złożył rezygnację we wrześniu.

Rząd nie zarządził jeszcze wyborów uzupełniających dla  Lambton-Kent-Middlesex.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Burmistrz Mississauga zapowiada, że ​​zrezygnuje z obecnego stanowiska w nowym roku, po przyjęciu budżetu miasta.

Konserwatyści atakują Crombie od czasu, gdy zdobyła przywództwo liberałów  przedstawiając ją jako elitę pozbawioną kontaktu z wyborcami. Premier Doug Ford oskarżył Crombie  o latanie prywatnym odrzutowcem z deweloperem.

Crombie twierdzi, że coś takiego nigdy się nie wydarzyło, ale przyznaje, że jadła lunch w winiarni dewelopera z Mississauga, Benny’ego Marotty, ale zawsze płaciła za siebie.

„Wiem, co premier próbuje zrobić. Próbuje odwrócić uwagę od własnej przeszłości” – powiedziała reporterom.

Mississauga jest daleka od osiągnięcia celów mieszkaniowych wyznaczonych przez rząd prowincji. Dane prowincji pokazują, że w 2023 r. w mieście odnotowano rozpoczęcie budowy 2173 lokali mieszkalnych, co stanowi około 25% docelowej liczby 8800. Władze municypalne, które spełnią te cele, kwalifikują się do funduszu na rzecz  mieszkalnictwa o wartości 1,2 miliarda dolarów.

Crombie obwinia deweloperów za powolny start, twierdząc, że miasto zatwierdziło pozwolenia na budowę 20 000 lokali mieszkalnych, a dostępnych są na budowę kolejnych 60 000. Ale nie może zmusić deweloperów do budowania.

„Chcielibyśmy wbijać łopaty w ziemię. To społeczność deweloperska zwolniła ze względu na sytuację rynkową, finansowanie, łańcuchy dostaw, braki siły roboczej i tak dalej” – powiedziała. „Musimy zatem zmienić te czynniki, abyśmy mogli wbić łopaty w ziemię”.

Minister spraw komunalnych i mieszkalnictwa Paul Calandra powiedział, że rząd planuje wprowadzenie narzędzi zmuszających deweloperów do budowy po otrzymaniu pozwoleń, ale nie przedstawił jeszcze żadnych przepisów.