Minister edukacji Ontario Stephen Lecce ogłosił we wtorek, że program nauczania w przedszkolu ponownie będzie się skupiał na podstawowych umiejętnościach czytania i pisania, słownictwie i umiejętnościach matematycznych.

Plan, który zostanie wdrożony do 2025 r., zmienia program nauczania w przedszkolach, tak aby nauczyciele zapewniali „wyraźne, bezpośrednie instrukcje” dotyczące podstawowych umiejętności poprzez zabawę w klasie, zamiast obecnej filozofii uczenia się opartego na dociekaniu.

Obecne podejście kładzie nacisk na przykłady z życia wzięte i znajdowanie przez uczniów własnych sposobów na odkrywanie odpowiedzi na problemy matematyczne.

Plan Ontario jest odpowiedzią na dochodzenie Komisji Praw Człowieka Ontario „ Prawo do czytania ”, które koncentruje się na skutecznej nauce czytania w szkołach. W raporcie wzywa się do uczenia się w większym stopniu opartego na dowodach.

Paige MacPherson, zastępca dyrektora ds. polityki edukacyjnej w Instytucie Fraser, nazwała przejście w kierunku metod opartych na dowodach „bardzo pozytywnym”.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat wyniki Programu Międzynarodowej Oceny Uczniów (PISA), uznanego na całym świecie standaryzowanego testu dla 15-latków, w Kanadzie stale spadają

„Testy PISA to międzynarodowy złoty standard w testowaniu uczniów” – stwierdził MacPherson.