Donald Trump wygrał w sobotę w Karolinie Południowej prawybory Republikanów na urząd prezydenta, pokonując w jej rodzinnym stanie byłą ambasador ONZ Nikki Haley i jeszcze bardziej umacniając swoją drogę do trzeciej z rzędu nominacji Republikanów.

 

Były prezydent USA zwyciężył już we wszystkich wyborach, które liczyły się dla delegatów Partii Republikańskiej, wygrywając  w Iowa, New Hampshire, Nevadzie i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Ostatnie zwycięstwo Trumpa prawdopodobnie zwiększy presję na Haley, która była byłym przedstawicielem Trumpa przy ONZ i gubernatorem Karoliny Południowej w latach 2011–2017, aby zrezygnowała z kampanii.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Haley obiecała, że ​​pozostanie w wyścigu co najmniej przez część prawyborów zaplanowanych na 5 marca, znanych jako Super Wtorek, ale nie była w stanie osłabić dynamiki Trumpa w swoim rodzinnym stanie, mimo organizowania znacznie większej liczby wydarzeń związanych z kampanią.

Associated Press ogłosiła Trumpa zwycięzcą po zamknięciu lokali wyborczych w całym stanie o godzinie 19:00 czasu wschodniego.