W preprincie opublikowanym 15 marca sześciu japońskich lekarzy i badaczy proponuje zmiany w przetwarzaniu krwi  od krwiodawców zaszczepionych na Covid-19 oraz osób, które przebywają przewlekły   Covid-19.
„Pierwszą i niezwykle ważną początkową reakcją jest uświadomienie personelowi medycznemu istnienia takiego „ryzyka”” – powiedział dziennikowi „The Epoch Times” główny autor, Jun Ueda.
Autorzy zaproponowali utworzenie systemu nadzoru umożliwiającego śledzenie stanu zdrowia biorców krwi oraz rejestrowanie historii szczepień i infekcji dawców krwi.
Uważają, że powinien istnieć protokół sprawdzający oddaną krew pod kątem mRNA szczepionki, białek kolca, przeciwciał kolca i nieprawidłowych markerów zdrowotnych. Jeśli zostaną znalezione, te białka i biomarkery należy usunąć.
Krew od zaszczepionych stanowi „w zasadzie całą obecną pulę dawców krwi” – ​​powiedział dziennikowi The Epoch Times dr Nareg Roubinian, badacz i profesor medycyny w Kaiser Permanente.
Dodał, że nie są mu znane żadne naukowe podstawy wskazujące, że oddawanie krwi od zaszczepionych lub wcześniej zakażonych dawców krwi wyrządza szkodę. Wiedząc jednak, że szczepionki mRNA przeciwko Covid-19 są powiązane z różnymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi i immunologicznymi oraz że biorcy krwi nie byli poddawani długotrwałym badaniom kontrolnym, japońscy naukowcy nalegają, aby zrobić więcej, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) dawcy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, powinni powstrzymać się od oddawania krwi przez co najmniej 10 dni po całkowitym ustąpieniu objawów. Jeżeli nie mają żadnych objawów, powinni powstrzymać się od dawstwa przez co najmniej 10 dni od daty pozytywnego wyniku testu.
Dawcy, którzy przyjęli szczepionkę mRNA przeciwko Covid-19, „mogą oddać krew bez okresu oczekiwania”, natomiast dawcy, którzy przyjęli żywą, atenuowaną szczepionkę przeciwko Covid-19, powinni przejść „krótki okres oczekiwania”, wynoszący 14 dni od otrzymania szczepionki.
Badania na zaszczepionych osobach wykazały, że szczepionkę mRNA przeciwko Covid-19 można wykryć we krwi 15 dni po szczepieniu. Dlatego może się zdarzyć, że oddana krew będzie zawierać szczepionkę, zasugerował kardiolog dr Peter McCullough na swoim blogu Substack.
Obawiał się także, że krew oddana od zaszczepionych osób może zawierać białka kolczaste, które, jak wykazano, swobodnie unoszą się we krwi przez dwa do sześciu miesięcy po szczepieniu.
We preprincie japońscy badacze omówili przede wszystkim różne zagrożenia związane z krzepnięciem krwi i krwawieniem związanymi ze szczepionką.
Szczepionki przeciwko Covid-19 powodują, że komórki wytwarzają w organizmie białka kolcowe. Białka kolcowe są naturalnie obecne na powierzchni wirusa SARS-CoV-2 i odgrywają kluczową rolę w wywoływaniu infekcji wirusowej i uszkodzeniu organów zakażonych pacjentów.
Wykazano, że białka kolcowe są toksyczne i mogą powodować stany zapalne i indukować krzepnięcie krwi. We krwi białka kolców tworzą skrzepy podobne do amyloidu, odporne na rozkład.
Ueda dodał, że szczepionki mRNA przeciwko Covid-19 są również powiązane z wieloma różnymi chorobami obejmującymi wszystkie narządy i układy.
Niedawno w badaniu, w którym wzięło udział 99 milionów osób na całym świecie, wykryto zwiększone ryzyko chorób neurologicznych, w tym zespołu Guillain-Barré, zapalenia mózgu i rdzenia, krzepnięcia krwi w mózgu i drgawek wśród zaszczepionych. Naukowcy odkryli również, że u zaszczepionych osób ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia było wielokrotnie wyższe.
Powszechnie dyskutowanym tematem dotyczącym transfuzji zaszczepionej krwi jest to, czy biorcy mogą poprosić o ujawnienie statusu szczepienia dawcy.
Według strony internetowej Amerykańskiego Czerwonego Krzyża osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 mogą oddawać krew, ale muszą ujawnić nazwę producenta szczepionki. Większość organizacji dawców bada również przeciwciała przeciwko COVID-19, aby sprawdzić, czy przeciwciała te mogą zapewnić odporność biorcom.
W komentarzu czterech badaczy i lekarzy wyraziło obawy, że publiczne udostępnienie statusu dawców krwi przeciwko Covid-19 może mieć wpływ na podaż krwiodawstwa. Stwierdzili również, że upublicznianie takich szczegółów może być dyskryminujące.
W zeznaniach przedstawionych podczas kanadyjskiego National Citizens Enquiry matka twierdziła, że ​​szpital pozbawi ją praw rodzicielskich, jeśli nie zgodzi się na to, aby jej 11-letni syn otrzymał od szpitala krew od dawców.
Jej syn zmarł 12 tygodni po transfuzji. Przypisała jego śmierć transfuzji.
Niemniej jednak Ueda podkreślił, że dokument jego zespołu ma jedynie wyrazić zaniepokojenie, a nie wywołać niepokój ponieważ mogłoby to i utrudnić rozwiązanie problemu.
Doktor McCullough uważa, że ​​obecnie nie ma możliwości zapewnienia, że ​​biorca otrzyma krew wolną od białek szczytowych lub mRNA.