Dyrektor naczelny Cineplexu, Ellis Jacob, oświadczył, że zdecydował się na dystrybucję filmu „Unplanned” ponieważ na kontrowersyjne tematy powinno się rozmawiać, a nie poddawać je cenzurze. Jacob opublikował w poniedziałek list otwarty, w którym podkreśla, że Kanada jest krajem akceptującym różnice. To właśnie zachwyciło go w Kanadzie w 1969 roku, gdy przybył tu jako emigrant. Wie, że walka o wolność wypowiedzi nie jest łatwa i ci, którzy o nią walczą łatwo nie mają. W tym wypadku wielu z nas musi odłożyć na bok swoje prywatne przekonania i pamiętać, że nikt nie chciałby żyć w kraju, który cenzoruje i odrzuca niepopularne treści. To widz decyduje o tym, czy zobaczy dany film, czy nie, podkreśla Jacob.

„Unplanned” będzie wyświetlany w 14 kinach Cineplex przez tydzień. Pierwsze seanse odbędą się w piątek.

Na temat filmu wypowiadał się także przewodniczący Cinedicom, B.J. McKelvie, który jest pastorem. Zaznaczył, że film jest zgodny z jego przekonaniami. Najważniejsze jest jednak to, by dać widzom wybór.

Klasyfikacja filmu jest różna w zależności od prowincji. W Albercie został sklasyfikowany jako 14A ze względu na „niepokojącą zawartość”, a w Kolumbii Brytyjskiej jako PG z uwagi na „język nawiązujący do seksualności” i „traumatyczne sceny medyczne”.