Nie wiem dlaczego, tak mała jest oferta diesli jeśli chodzi o rynek vanów i trucków w Kanadzie?

Niech mi nikt nie mówi o ochronie środowiska, bo dzisiejsze silniki diesla są bardzo czyste w dodatku mają skrubery mocznikowe.

No i w końcu diesle są wokół nas – cały transport jest raczej kołowy, dieslowy a nie, jak w Europie kolejowy, elektryczny. A więc dlaczego nie mamy dobrych silników diesla? To jest dobre pytanie, chyba dlatego, że w Stanach Zjednoczonych benzyna przez długi czas była tania i po prostu nie rozwijano tego rodzaju motorów.

Najwyższy czas zacząć to robić i na rynku pojawia się coraz więcej dobrych propozycji. Ostatnio Dodge zaprezentował Rama (2020) Eco Diesel, który na pełnym baku jest w stanie przejechać 1600 km.

Pickup spala na trasie 8 litrów, jeśli ma napęd na 4 koła i 7,3 z napędem na dwa koła. Producent oferuje różne pojemności zbiorników paliwa, właśnie największy 125 l. daje zasięg 1600 km. Jeśli chodzi o spalanie w mieście, to wynosi około 10,5 l w przypadku samochodu z napędem na 2 koła i 11,1 l. w przypadku napędu na wszystkie, silnik  sześciocylindrowy o pojemności 3 l już przy 1600 obrotów daje 380 stopofuntów momentu obrotowego. Pickup może wziąć na hol 12 tys. funtów – więcej niż benzynowy model – i ma 8 biegową skrzynię automatik

Sprzedaż Ram w USA stanowiła około 80 procent,  w 2018 r. wyniosła 597 368 sztuk. Dokładnie 536,980 tej liczby przypada na Ram Trucks, a reszta na furgonetki Pro Master.

Sprzedaż w Kanadzie stanowi około 13,5 procent sumy, podczas gdy rynek meksykański zajmuje kolejne 4,7 procent.

Firma obiecuje w 2020 jedne z najlepszych ciężarówek wprowadzonych na rynek, co powinno pomóc marce po raz pierwszy w historii przekroczyć magiczną barierę sprzedaży 600000 jednostek w USA.

Nowa oferta ciężkich modeli Ram czerpie inspirację z półtonowych Ram 1500 piątej generacji, która pojawiła się w zeszłym roku. Podobnie jak modele półtonowe samochody   o ładowności trzech czwartych ton i tony będą oferować bardziej wyrafinowaną i lepiej wyposażoną kabinę z większą ilością miejsca. Z 8,4-calowym ekranem jako standard  a większym 12-calowym jako opcja.

Jeśli chodzi o zespół napędowy ciężkich Ramów, nie ma zbyt wielu niespodzianek.

Ceny przeprojektowanych ramów Heavy Duty powinny pozostać mniej więcej na tym samym poziomie

Oczywiście eco-diesel RAM 2020 to nie jest jedyna oferta z tym napędem – pickupy diesla ma Ford ma też GM, a więc wreszcie po tej stronie Atlantyku zaczyna się konkurencja w tym najbardziej sensownym napędzie furgonetek jakże popularnych wśród kontraktorów.

Niestety za eco-diesla trzeba zapłacić dodatkowo – jest to opcja.  Wasz SobiesławZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here