Toronto Crime Stoppers nie będzie już oferować nagród pieniężnych za wskazówki służące zapobieganiu przestępczości. Pieniądze będą za to inwestowane w różne inicjatywy społeczne realizowane w środowiskach dotkniętych przestępczością i przemocą. W poniedziałek zostało też zaprezentowane nowe logo torontońskiego oddziału Crime Stoppers.

Do tej pory za anonimowe przekazanie informacji pomocnej w aresztowaniu przestępcy można było otrzymać do 2000 dolarów. Szef Toronto Crime Stoppers Sean Sportun powiedział, że zdecydowana większość osób przekazujących wskazówki nie przyjmowała pieniędzy. W ciągu trzech lat wypłatę odebrało 17 proc. uprawnionych. Sportun dodaje, że ma nadzieję, iż ludzie nie przestaną dzwonić. Jeśli dajemy coś jakiejś społeczności, podejmujemy działania prewencyjne, to możemy oczekiwać, że ta społeczność się odwdzięczy i udzieli informacji, wtedy gdy zajdzie taka potrzeba.

Do inicjatyw wspieranych przez Crime Stoppers będą zaliczać się tworzenie nowych programów zajęć pozaszkolnych oraz budowa placów zabaw.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU