Tim Hortons oświadczył, że z powodu zagrożeń dla zdrowia pracowników wydających nagrody, wycofuje wszystkie kubki z odwijanym brzegiem. Hortons nie nazwał zagrożenia bezpośrednio, nazwa COVID-19 nie padła, stwierdził tylko, że “teraz nie jest właściwy czas z punktu widzenia zdrowia publicznego, by nasi pracownicy zbierali oderwane fragmenty kubków, które były w czyichś ustach”.

Nagrody o wartości 30 milionów dolarów, które miały być do wygrania w konkursie z kubkami, będą do wygrania na drodze zakupów w kawiarniach oraz za pośrednictwem aplikacji. Kasy w kawiarniach zostały przeprogramowane, tak by w sposób losowy przyznawać nagrody będące napojami. Klient będzie powiadamiany od razu w chwili zakupu. Co do innych nagród – takich jak samochody, telewizory, karty pre-paid – to będą one do wygrania w czterotygodniowym konkursie Roll Up The Rim prowadzonym w formie elektronicznej, przez aplikację.

Z powodu zagrożenia koronawirusem Tim Hortons, tak jak McDonald’s Canada, Starbucks i Second Cup, przestał sprzedawać napoje do kubków wielorazowego użytku przynoszonych przez klientów.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU