Canada Post skraca swoje godziny pracy, instaluje  bariery   i oferuje priorytetowe usługi osobom o podwyższonym ryzyku w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

W opublikowanym we wtorek rano komunikacie prasowym Canada Post poinformowała, że ​​biura, które prowadzi, zostaną otwarte godzinę później i zamknięte godzinę wcześniej, aby można je było zdezynfekować i umyć, uzupełnić zapasy i „zapewnić pracownikom pewną ulgę”.

Pierwsza godzina otwarcia zostanie poświęcona klientom o podwyższonym ryzyku, w tym seniorom i osobom z osłabionym układem odpornościowym.

Poczta  zawiesiła również do odwołania. gwarancje terminów dostarczenia przesyłki dla wszystkich usług kurierskich

„Pracujemy nad tym, aby nasze urzędy pocztowe były otwarte, ale niektóre mogą się zamknąć z powodu zamknięć budynków co pozostaje poza naszą kontrolą, a niektóre mniejsze biura pocztowe mogą być zamykane z przyczyn personalnych” – czytamy w komunikacie.

Osoby odwiedzające urzędy pocztowe są proszone, aby nie wchodzić, jeśli źle się czują.  Osoby odwiedzające pocztę proszone są o zachowanie odległości dwóch metrów od siebie. Canada Post poinformowała, że ​​zainstaluje znaki i naklejki podłogowe w większych biurach, podczas gdy w mniejszych urzędach będą ograniczenia co do liczby klientów wpuszczonych do środka.

W komunikacie stwierdzono, że biura nadal przyjmują gotówkę, ale prosi się klientów, aby w miarę możliwości używali kart debetowych i kredytowych.

W przypadku dostawy do domu Canada Post poinformowała, że ​​wdrożyła procedurę “pukam, kładę i odchodzę”. Wyeliminowane zostały   podpisy przy drzwiach.

Ludzie są również proszeni o wprowadzenie dystansu społecznego podczas interakcji z pracownikami pocztowymi i unikania zbliżania się do pracowników przy drzwiach.

Przesyłki, które wymagają dowodu wieku, dowodu tożsamości lub płatności celnych, będą wysyłana bezpośrednio do urzędu pocztowego w celu odbioru. Klienci otrzymają pocztą kartę z powiadomieniem o dostawie.