Canada Post skraca swoje godziny pracy, instaluje  bariery   i oferuje priorytetowe usługi osobom o podwyższonym ryzyku w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

W opublikowanym we wtorek rano komunikacie prasowym Canada Post poinformowała, że ​​biura, które prowadzi, zostaną otwarte godzinę później i zamknięte godzinę wcześniej, aby można je było zdezynfekować i umyć, uzupełnić zapasy i „zapewnić pracownikom pewną ulgę”.

Pierwsza godzina otwarcia zostanie poświęcona klientom o podwyższonym ryzyku, w tym seniorom i osobom z osłabionym układem odpornościowym.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Poczta  zawiesiła również do odwołania. gwarancje terminów dostarczenia przesyłki dla wszystkich usług kurierskich

„Pracujemy nad tym, aby nasze urzędy pocztowe były otwarte, ale niektóre mogą się zamknąć z powodu zamknięć budynków co pozostaje poza naszą kontrolą, a niektóre mniejsze biura pocztowe mogą być zamykane z przyczyn personalnych” – czytamy w komunikacie.

Osoby odwiedzające urzędy pocztowe są proszone, aby nie wchodzić, jeśli źle się czują.  Osoby odwiedzające pocztę proszone są o zachowanie odległości dwóch metrów od siebie. Canada Post poinformowała, że ​​zainstaluje znaki i naklejki podłogowe w większych biurach, podczas gdy w mniejszych urzędach będą ograniczenia co do liczby klientów wpuszczonych do środka.

W komunikacie stwierdzono, że biura nadal przyjmują gotówkę, ale prosi się klientów, aby w miarę możliwości używali kart debetowych i kredytowych.

W przypadku dostawy do domu Canada Post poinformowała, że ​​wdrożyła procedurę “pukam, kładę i odchodzę”. Wyeliminowane zostały   podpisy przy drzwiach.

Ludzie są również proszeni o wprowadzenie dystansu społecznego podczas interakcji z pracownikami pocztowymi i unikania zbliżania się do pracowników przy drzwiach.

Przesyłki, które wymagają dowodu wieku, dowodu tożsamości lub płatności celnych, będą wysyłana bezpośrednio do urzędu pocztowego w celu odbioru. Klienci otrzymają pocztą kartę z powiadomieniem o dostawie.