Jedna trzecia angielskojęzycznych kuratoriów oświaty w Ontario – 11 z 29 – uznaje czerwiec za “Pride Month”. Przymyka tym samym oko na fakt, że kultura “Pride” promuje homoseksualizm, transseksualizm i inne zachowania seksualne uznawane przez Kościół katolicki za grzech. Jakby tego było mało nadaje kulturze LGBTQ wymiar chrześcijański używając cytatu “We are all wonderfilly made”. Cytatowi z pierwszego listu św. Jana towarzyszą obrazki z tęczą.

Jack Fonseca z Campaign Life Coalition ostro atakuje tęczowe kuratoria i oskarża je o szerzenie herezji. Radzi wszystkim członkom rad i pracownikom kuratoriów, którzy brali udział w zatwierdzaniu obchodów święta homoseksualizmu, by poszli do spowiedzi i poprawili się. Fonseca zaapelował też o pomoc biskupów, publiczne potępienie przeinaczania Ewangelii, a także o przeprowadzenie rozmów z członkami rad kuratoriów. Jeśli biskupi nie zareagują, do akcji powinni wkroczyć rodzice i we wrześniu porozmawiać z nauczycielami swoich dzieci i z dyrektorami szkół.

Czerwiec został ogłoszony w ostatnim tygodniu miesiącem LGBTQ przez kuratoria katolickie w Ottawie, Waterloo, Algonquin/Lakeshore i Thunder Bay. Kuratorium w Toronto powiązało to nawet z czerwcem jako miesiącem szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Teraz do tego grona dołączyły kuratoria Kenora, Simcoe-Muskoka, St. Clair, Niagara, York i Wellington Catholic. Wymienione kuratoria umieściły na swoich stornach internetowych lub w mediach społecznościowych wpisy uznające “Pride Month”. Dufferin-Peel i Northwest Catholic nie napisały tego wprost, ale i tak wyraźnie dały do zrozumienia, że podążają tą samą ścieżką.

We wpisach zamieszczanych przez kuratoria poza cytatem o cudownym stworzeniu powtarzają się jeszcze słowa o tworzeniu bezpiecznego i inkluzywnego środowiska, w którym każdy uczeń i członek społeczności czuje się akceptowany, szanowany i wartościowy.