OTTAWA – Czarni Kanadyjczycy, którzy chcą rozpocząć lub rozwinąć biznes, będą mieli dostęp do pożyczek i wsparcia  szkoleniowego oraz opiekę mentorską w ramach nowego programu federalnego przedstawionego przez premiera Justina Trudeau w środę w Toronto.

Program o wartości 221 milionów dolarów, współfinansowany przez rząd federalny i osiem instytucji finansowych, jest pierwszym tego rodzaju skierowanym wyłącznie do ludzi czarnych i firm będących w ich posiadaniu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Trudeau oświadczył, że pandemia COVID-19 zwróciła uwagę decydentów na luki systemowe i bariery ekonomiczne, z którymi borykają się na co dzień Czarni Kanadyjczycy, oraz że jego rząd chce naprawy gospodarki po pandemii, w sposób„integracyjny i sprawiedliwy dla wszystkich”.

Jego zdaniem, kanadyjski system zablokował możliwość działania czarnych przedsiębiorców i pozbawił ich takich samych możliwości, jak mają inni Kanadyjczycy”.

Ottawa przez kolejne cztery lata przeznaczy 93 miliony dolarów na Czarny Program Przedsiębiorczości, podczas gdy banki przeznaczają do 128 milionów dolarów na pożyczki od 25 000 do 250 000 dolarów dla właścicieli “czarnych” firm.