Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem; gdyby ktoś próbował dzisiaj doprowadzić do dymisji Zbigniewa Ziobry to zrobiłby prezent dla Platformy Obywatelskiej – mówił wiceprezes Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w wyniku braku zgody koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia na ustawę zawieszone zostały negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie.

Wiceszef SP stwierdził, że jego ugrupowanie ma prawo mieć swoje uwagi do ustawy, która ich zdaniem uderza w polską wieś i rolników. Odnosił się także do roli Solidarnej Polski w koalicji rządowej – Zjednoczonej Prawicy.

SP proponowała dłuższe vacatio legis dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, by rolnicy zdążyli się przygotować do nowych przepisów.
Jakakolwiek próba odwołania ministra sprawiedliwości oznacza wybory. Wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej, wybory, które są prezentem dla LGBT, wybory na które czekają mafie lekowe, paliwowe, które przez 5 ostatnich lat były zwalczane. Na to nie ma naszej zgody – powiedział podczas konferencji wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.