Służby policyjne w całym kraju obawiają się, że w USA dojdzie niepokojów społecznych w tym tygodniu – i nie tylko one.są sami. Posty   lewicowych i prawicowych ekstremistów pokazują, że obie strony oczekują, iż druga partia podżegać będzie do przemocy w dniu wyborów lub po ich zakończeniu, ostrzega firma analityczna Babel Street.

Obie strony wezwały zwolenników do uzbrajenia się w oczekiwaniu na przemoc w dniu wyborów; ale, jak dotąd, żadna ze stron nie wzywa zwolenników do faktycznego podżegania do przemocy, tylko po to, aby być przygotowanym na  wystąpienia i ewentualnie podjąć kroki, aby je stłumić.

Analitycy Babel Street sugerują również, że żadna ze stron nie zaakceptuje wyniku wyborów, który im się nie spodoba.

“Brak wiary w amerykańskie instytucje przyczynia się do tego problemu;  fakt, że społeczności internetowe uważają, że system jest sfałszowany lub głosowanie może być niesprawiedliwe, może wystarczyć, aby pobudzić ludzi do działania, zwłaszcza jeśli otrzymają właściwy impuls” – podsumowują.

“Przy tak dużym napięciu i anonimowości po obu stronach, najmniejsza iskra może spowodować wielki wybuch.”

 

Zamieszek spodziewają się również właściciele sklepów w waszyngtonie i innych miastach zasłaniają wystawy drewnianymi płytami.

 

na podst. www.defenseone.com