Premier Justin Trudeau i liderzy pozostałych państw z grupy G20 obiecali w niedzielę, że pomogą krajom rozwijającym się w uzyskaniu dostępu do szczepionki przeciwko COVID-19. Do tego zobowiązali się do odroczenia spłat długów. Gospodarzem szczytu była Arabia Saudyjska. W końcowym oświadczeniu znalazł się zapis o wsparciu inicjatywy COVAX pod przewodnictwem WHO. Kanada weszła też do programu Debt Service Suspension Initiative, który umożliwia kwalifikującym się krajom skorzystanie ze wstrzymania na czas pandemii zwrotu części długu stanowiącej koszt obsługi zadłużenia. Program ma na celu uwolnienie pieniędzy, które mają być przeznaczone na walkę z COVID – na środki ochrony osobistej  i leczenie. Liderzy G20 zdecydowali o przedłużeniu programu do czerwca 2021. Program pomógł jak dotąd 46 z 73 krajów, które mogłyby się do niego zakwalifikować. Odroczono spłatę 5,7 miliarda dolarów w 2020 roku.

Szczepionka i leki przeciwko koronawirusowi mają być dostępne dla krajów afrykańskich i małych państw wyspiarskich na Pacyfiku. Wcześniej organizacje zajmujące się pomocą międzynarodową krytykowały Zachód, że zagarnia dla siebie większość przewidywanych dawek szczepionki.

Trudeau uczestniczył jeszcze w niedzielę w osobnym spotkaniu dotyczącym przeciwdziałania zmianom klimatu. Kilka dni wcześniej rząd federalny przedstawił ustawę, która zmusza obecny rząd i jego następców do wyznaczania celów klimatycznych, tak by w 2050 roku osiągnąć zerową emisję netto. Pod wpływem nacisków ze strony społeczności międzynarodowej chiński prezydent Xi Jinping powiedział G20, że jego kraj wprowadzi własne inicjatywy, tak by neutralność węglową osiągnąć do 2060 roku.