Prezydent Donald Trump zareagował na postanowienie Twittera , aby na stałe zawiesić jego konto na platformie  potępiając wielkiego giganta technologicznego za naruszenie wolności słowa wolności słowa.

Prezydent powiedział również, że spodziewa się wkrótce „poważnego komunikatu” bo jego zespół prowadzi negocjacje z innymi stronami, a także rozważa zbudowanie oddzielnej platformy.

„Jak mówiłem od dłuższego czasu, Twitter idzie coraz dalej w naruszaniu wolności słowa, a dziś wieczorem pracownicy Twittera skoordynowali z Demokratami i Radykalną Lewicą usunięcie mojego konta z ich platformy, aby uciszyć mnie – i CIEBIE , jednego z 75 000 000 wielkich patriotów, którzy na mnie głosowali ”- stwierdza Trump w oświadczeniu.

„Twitter może być firmą prywatną, ale bez przyzwolenia rządu w postaci sekcji 230   długo by nie istniał” – dodał.

„Przewidywałem, że tak się stanie. Prowadziliśmy negocjacje z różnymi innymi witrynami i wkrótce będziemy mieć duże komunikat, a także przyglądamy się możliwościom zbudowania własnej platformy w najbliższej przyszłości. Nie damy się uciszyć! ” stwierdził prezydent Trump.

„Twitter nie ma nic wspólnego z wolnościoą słowa. Chcą promować platformę Radykalnej Lewicy, w której niektórzy z najbardziej okrutnych ludzi na świecie mogą swobodnie się wypowiadać ”- kontynuował Trump. “BĄDŹCIE CZUJNI!”

za Epoch Times