Poniższą relację otrzymaliśmy od Parafianki p. Małgorzaty

ROZZUCHWALONY “SYSTEMIC CRIME” PONOWNIE UDERZA W KATOLICKĄ PARAFIĘ!
Ledwo w zeszłym tygodniu o.Proboszcz zawiadomił o sfinalizowaniu rekonstrukcji witraży, by w parę dni po tym, z maniakalną pasją dobrał się doń ponownie złoczyńca, który przypuszczalnie upatrzył sobie Parafię Świętego Stanisława Kostki.

JEST to EWIDENTNY SYSTEMIC HATE CRIME jako, że w tymże dystrykcie (policyjnym) nie tak dawno pochwycono innego złoczyńcę, który rozbił witraże w St.Paul Catholic Church – w rejonie ulicy Bathurst/Bloor.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Na co czeka POLICJA? To, że tym razem uszkodzona został pancerna osłona, a nie witraż, nie zmienia faktu zaistnienia przestępstwa, zwłaszcza, że TO już trzeci raz TA SAMA parafia poniosła szkodę, przez kogoś, kto NIENAWISTNIE obserwuje ten piękny, zabytkowy kościół.

Trudno powiedzieć, czy to z chęci wyeliminowania kultu i tej architektonicznej perełki … czy też jest jeszcze dodatkowy interes, jako że rejon Bathurst/Queen tak jak i Bathurst/Bloor mają atrakcyjną lokalizację, co perspektywicznie może rozbudzać chorą wyobraźnię.

Nie mieści się też w głowie rodzaj „tu-mi-wisizmu”, kiedy tam, gdzie trzeba przeszkolonych oczu policyjnego specjalisty, parafia musi sama doszukiwać się przestępcy z rejestru kamer.

Czy do trzech razy sztuka?!!! … i … będzie spokój? Nie wydaje się, JEŚLI będziemy milczeć.

Małgorzata K.


P.S.
Kopia informacji z Biuletynu Parafialnego na niedzielę 21 marca 2021:

ZREKONSTRUOWANE WITRAŻE
W środę, 17 marca 2021 r. w drzwiach wejściowych do kościoła zostały zamontowane zrekonstruowane i naprawione witraże. Witraże uległy znacznemu zniszczeniu w czasie czynów wandalizmu, które miały miejsce kolejno w dniach 23 października i 30 grudnia 2019 roku. Przepiękną ich rekonstrukcję, dzięki której witraże wyglądają identycznie jak w swoim pierwotnym stanie, wykonał p. Bogdan Czajka. Ponadto witraże zostały zabezpieczone zewnętrznie specjalnymi szybami ochronnymi, aby je uchronić od ponownego uszkodzenia mechanicznego lub celowego zniszczenia. Tą usługę wykonała firma No-Glare Architectural Glass Inc. Bóg zapłać p. Bogdanowi za zamontowanie witraży i p. Arturowi za jego pomoc. Koszty całego przedsięwzięcia wyniosły $5,460.00. Bóg zapłać Parafianom za ofiary przekazane na naprawę witraży.

A oto nasze relacja z innych incydentów w tym kościele.

Atak na kościół św. Stanisława Kostki w Toronto

Incydent w polskim kościele w Toronto