Manitoba od wtorku wprowadza nowe zasady dotyczące osób nieszczepionych.

Obejmuje to prywatne spotkania w pomieszczeniach, które będą ograniczone do dwóch gospodarstw domowych, jeśli jakakolwiek osoba w zgromadzeniu zdecyduje się nie szczepić.

Tylko 10 osób będzie mogło gromadzić się na zewnątrz na terenie prywatnym, jeśli uczestniczy w nim ktoś, kto kwalifikuje się do szczepienia, ale nie dostał zastrzyku. W zamkniętych przestrzeniach publicznych w takiej sytuacji dozwolone będzie tylko 25 osób lub 25% pojemności, w zależności od tego, która wartość jest niższa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W przypadku wewnętrznych zgromadzeń religijnych, które nie wymagają dowodu szczepień, pojemność zostanie zmniejszona do 25 osób lub 33% pojemności, w zależności od tego, która wartość jest większa. Osoby w pełni zaszczepione oraz osoby poniżej 12 roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepienia, będą mogły gromadzić się w tych miejscach bez ograniczeń pojemności.

Zasady ograniczonej pojemności będą miały również zastosowanie do ślubów i pogrzebów, na których obecne są osoby nieszczepione, zaczną się dopiero 12 października,

 

W ostatnich tygodniach Manitoba zaczęła już zauważać wzrost liczby pacjentów z COVID-19 przyjmowanych na oddziały intensywnej terapii.

Od wtorku pojemność sklepów spadnie do 50 procent w tym obszarze, gdzie liczba przypadków wzrasta nieproporcjonalnie – szczególnie wśród osób, które nie zostały zaszczepione.

Jedyną nową zasadą, która zostanie zastosowana w całej prowincji, niezależnie od statusu szczepień, jest ograniczenie publicznych zgromadzeń na świeżym powietrzu do maksymalnie 50 osób.