Powrót do normalności – ale zmodyfikowanej. W Klubie Seniora Złota Jesień działającym przy Gminie 1-szej Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie odbyło się pierwsze zebrania od marca 2019 roku. Przybyło około 20% ogólnego stanu członków.

        Wszelkie covidowe rozporządzenia i regulacje były przestrzegane.

        Poza wspomnieniami o starych, naprawdę dobrych czasach, snuliśmy plany jak te czasy przywrócić i jak one będą wyglądały. Naszym ostatnim spotkaniem przed covidem był Dzień Kobiet, urządzony przez panów Seniorów z klubu dla klubowych pań Seniorek. Było to w marcu 2019. Dawno. Długo, szczególnie w życiu seniora. Pomiędzy wspomnieniami, a planami, czas umilił nam mikołajkowy program artystyczny, przygotowany przez członkinie klubu Wandę Bogusz i Tereskę Klimuszko. Poezja Wandy Bogusz wprowadziła obecnych w radosną atmosferę świąt, z apelem aby doceniać i stwarzać radość dookoła siebie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

        Tereska Klimuszko (zespół Polskie Klimaty) wraz z towarzyszącym członkiem zespołu Eugeniuszem Klichem zadbała, aby było nie tylko radośnie, ale i nastrojowo. Mamy nadzieję, że to spotkanie, pierwsze po prawie dwuletniej przerwie, jest jaskółką czyniąca wiosnę, i że z prawdziwą wiosną zostaną poluzowane obecne restrykcje. Te restrykcje to prawdziwy labirynt, ale jeśli się korzysta z pomieszczeń Gminy 1-szej Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie, to nie ma innego wyjścia jak przestrzegać wszelkich praw i regulacji. Nie wolno narażać gospodarzy na ryzyko mandatu, a i członków klubu na frywolne niebezpieczeństwo choroby. Więc czekamy z nadzieją, że wkrótce rozpoczniemy zwykłą, czyli normalną działalność.

Alicja Farmus

– Prezes Klubu Seniora Złota Jesień

przy Gminie 1-szej Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie