Poseł federalny George Chahal z partii liberalnej został ukarany mandatem w wysokości 500 dol. za podkradanie ulotek wyborczych konkurenta. Chahal zapłacił karę, ale wydział antykorupcyjny policji w Calgary w dalszym ciągu prowadzi śledztwo w sprawie ulotek. Poseł zamieścił przeprosiny na twitterze.

Chahal kandydował w okręgu Calgary Skyview, który do tej pory w Izbie Gmin reprezentował Jag Sahota. 19 września 2021 roku został przyłapany na gorącym uczynki, jak na czyimś ganku zabierał ulotki Sahoty, a zostawiał swoje. Incydent został nagrany. Dokładnie widać, jak kandydat podmienia ulotki. W ogóle się nie kryje, jego twarz jest dokładnie widoczna. Chahal nosi do tego bluzę ze swoim imieniem i numerem 21 na plecach oraz hasłem “Vote George” z przodu. Film, zarejestrowany kamerą domofonu, został zamieszczony na fejsbuku przez Glenna Pennetta.

Sprawa trafiła do Elections Canada. Komisarz agencji wyborczej potwierdził, że Chahal jest pierwszym i jedynym posłem w obecnym parlamencie, który został ukarany za łamanie Elections Act.

W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze osób oburzonych kwotą mandatu. “500 dolarów to jakiś żart”, napisał Lorrie Goldstein, dziennikarz Sun.