Barbara Walters, która zmarła 30 grudnia 2022 r. w wieku 93 lat, ma miejsce w historii jako pierwsza żydowska współgospodarz, a także pierwsza współprowadząca kobieta amerykańskiego programu informacyjnego czytamy w Forward. Sukces w ABC Evening News , 20/20 i The View kontrastował z jej dzieciństwem, któremu towarzyszył sporadycznie niepokój o środki do życia, a to za sprawą ojca Lou Waltersa (urodzonego w łódzkiej rodzinie o nazwisku Waremwasser) który był menedżerem klubu nocnego i miewał wzloty i upadki w karierze.
We wspomnieniach z 2008 roku Walters ujawniła, swą przyjaźń ze znanym gangsterem Royem Cohnem, któremu udało się uzyskać skasowanie nakazu aresztowania jej ojca, a z wdzięczności umawiała się z ukrywającym się Cohnem, gdy była na studiach. Pozostała później jego żarliwą przyjaciółką, zeznając nawet jako świadek w 1986 roku, kiedy Cohn został pozbawiony uprawnień adwokackich za „nieetyczne i nieprofesjonalne zachowanie, w tym sprzeniewierzenie funduszy klientów, kłamstwa i naciskanie na klienta, aby zmienił swoją wolę”.
W autobiografii Walters opowiedziała też rodzinną historię, że na łożu śmierci jej babcia, która urodziła siedmioro dzieci, twierdziła, że ​​jest dziewicą. Kiedy rodzina sprzeciwiła się, przypominając jej o wszystkich dzieciach, Bubbe nalegała: „Wiem, ale nigdy nie brałam w tym udziału”. W książce z 1970 roku opisała swoje doświadczenia z wywiadu z ówczesnym prezydentem Richardem Nixonem: „Uważam, że ma seksapil – jest szczupły, opalony i po prostu seksowny, to wszystko. I jest to urocze”. Walters przeciwstawiła się antysemityzmowi, gdy w maju 1976 r., w wywiadzie z byłym wiceprezydentem Nixona, Spiro Agnew pytała: „Masz postacie w swej książce, które wielokrotnie mówią o żydowskiej kabale, żydowskim lobby syjonistycznym mającym zbyt duże wpływy w Kongresie. Czy tak to widzisz?” Z kolei o Louisie Farrakhanie, który również był oskarżany o antysemityzm mówiła: „bardzo inteligentny człowiek”, który potrafi być „niezwykle czarujący”.