Wysoki rangą urzędnik   Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) wezwał do „przepisania” pism religijnych przez sztuczną inteligencję (AI) w celu stworzenia zglobalizowanej „nowej Biblii”.

Yuval Noah Harari, starszy doradca WEF i jego przewodniczący Klaus Schwab, twierdzi, że wykorzystanie sztucznej inteligencji do zastąpienia pism świętych stworzy zunifikowane „religie, które są poprawne”.

Według Harari, moc sztucznej inteligencji można wykorzystać do przekształcenia duchowości w globalistyczną wizję „sprawiedliwości” i inkluzywizmu WEF.

Następnie Harari ujawnił, że on i jego sojusznicy w WEF mają rozwiązanie rzekomych problemów, które właśnie podkreślił.

„Za kilka lat mogą istnieć religie, które są rzeczywiście poprawne … pomyśl tylko o religii, której świętą księgę napisała sztuczna inteligencja . „To może stać się rzeczywistością za kilka lat”.
Harari zauważył na innym niedawnym spotkaniu, że oprogramowanie takie jak ChatGPT opanowało ludzkie języki i może wykorzystać tę funkcję do wpływania na kulturę, donosi Times of Israel .

„Przez tysiące lat prorocy, poeci i politycy używali języka i opowiadania historii, aby manipulować i kontrolować ludzi oraz przekształcać społeczeństwo” –  „Teraz sztuczna inteligencja prawdopodobnie będzie w stanie to zrobić.

Harari powiedział również, że „w przeciwieństwie do tego, co zakładają niektóre teorie spiskowe, tak naprawdę nie trzeba wszczepiać chipów w mózgi ludzi, aby je kontrolować lub nimi manipulować” – czytamy w gazecie.

„Przyszłość polega na opracowywaniu coraz bardziej wyrafinowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja  bioinżynieria.

„Większość ludzi nie wnosi do tego niczego, być może poza swoimi danymi, a cokolwiek ludzie nadal robią, co jest przydatne, te technologie w coraz większym stopniu umożliwią zastąpienie ludzi”.