Trillium Health Partners (THP) i rząd Ontario budują szpital dla kobiet i dzieci w Mississaudze. Zlokalizowany na terenie przyszłego szpitala Petera Gilgana w Mississauga obiekt o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych będzie wyposażony w najnowocześniejszą technologię medyczną, aby zapewnić matkom i ich dzieciom wysoki standard opieki, podała THP w komunikacie prasowym. Budowa szpitala Petera Gilgana ma ruszyć w 2025 roku.

Szpital jest pomyślany „specjalnie z myślą o rodzinach, oferując szereg wysoce specjalistycznych usług, zintegrowaną opiekę i partnerstwa w zakresie systemów opieki zdrowotnej – czytamy w oświadczeniu.

Do najważniejszych cech szpitala należą:

• Pełen pakiet wysokospecjalistycznych usług z zakresu reprodukcji, ginekologii i zdrowia dzieci dla wszystkich.

• Specjalne łóżka szpitalne dla pacjentów mających problemy ze zdrowiem psychicznym – według THP – pierwsze w regionie.

• Nowoczesne sale porodowe dla rodziców i rodzin.

• Oddział intensywnej terapii noworodków (NICU) ze specjalnie zaprojektowanymi apartamentami do opieki dla par, w których mogą przebywać razem rodzice i dzieci.

• Dostęp do najnowocześniejszych sal chirurgicznych, umożliwiających przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów bliżej domu.

• Toalety neutralne pod względem płci, strefy karmienia piersią i wydzielona strefa pediatryczna na oddziale ratunkowym.

W komunikacie premier Doug Ford powiedział, że prowincja „pracuje nad zapewnieniem wszystkim mieszkańcom Ontario dostępu do wygodnej opieki blisko domu”.

Prezes i dyrektor generalna THP, Karli Farrow, nazwała komunikat „historycznym” i dodała, że ​​„skoncentrowanie się na kobietach i dzieciach ma fundamentalne znaczenie w budowaniu bardziej sprawiedliwego systemu opieki zdrowotnej dla wszystkich”.