Do końca tygodnia w sześciu sklepach Staples Canada w całej prowincji zostanie otwartych sześć stanowisk ServiceOntario.

Od 1 lutego mieszkańcy Ontario będą mogli uzyskać dostęp do usług rządowych w sklepach detalicznych Staples Canada w Oakville, Strathroy, Newmarket, Scarborough, Tillsonburg i Welland.

Nowe centra są częścią trzyletniego programu pilotażowego uruchomionego przez rząd premiera Ontario Douga Forda, którego celem jest poprawa obsługi klienta.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Dodatkowe trzy centra zostaną otwarte jeszcze w tym roku w Keswick, Hamilton i Toronto.

Minister Świadczenia Usług Publicznych i Biznesowych Todd McCarthy poinformował o tym w poniedziałek rano.

McCarthy powiedział, że idea świadczenia usług publicznych przez sektor prywatny jako modelu usług publicznych ma „ponad sto lat”. „Staples Canada dołącza teraz do trzech innych udanych partnerstw detalicznych, którymi są Canadian Tire, Home Hardware i IDA”

Rząd stwierdził, że wygasające umowy dały im możliwość „ponownej oceny” świadczenia usług ServiceOntario. Zgodnie z przykładowymi godzinami pracy nowych centrów podanymi przez rząd, nowe lokalizacje będą otwierane o godzinie 9:00 i zamykane w dni powszednie w godzinach 19:00–21:00. W soboty będą czynne w godzinach 9:00 – 17:00. Dotychczasowe zamykały się o 17.00

Posunięcie to jest częścią szerszego przeglądu centrów ServiceOntario w prowincji. Rząd stwierdził, że przegląd będzie dotyczył wyłącznie centrów prywatnych, które stanowią około 71 procent lokalizacji ServiceOntario.

Nie będzie to miało wpływu na centra publiczne.

Tymczasem partie opozycyjne krytykują rząd za brak przejrzystości.

„Tak właśnie działa ten rząd” – powiedział w poniedziałek Tom Rakocevic, krytyk ochrony konsumentów z ramienia NDP. „Decyzje podejmowane są  za zamkniętymi drzwiami… jeśli mają możliwość włożenia pieniędzy do kieszeni dużych korporacji kosztem małych przedsiębiorstw, wydaje się, że zawsze to chętnie uczynią”.

Rząd otworzył już lokalizację ServiceOntario w niektórych urzędach gmin, a także rozważa także inny projekt pilotażowy mający na celu umieszczenie centrów ServiceOntario w bibliotekach publicznych. Nie podano żadnych szczegółów ani harmonogramu tego programu.