Władze miasta potwierdziły, że administracja Toronto udostępniły opinii publicznej informacje bankowe dewelopera Tridel.

Firma Tridel odkryła, że jej ​​informacje finansowe zostały opublikowane na stronie internetowej miasta i zaalarmowała władze miejskie o incydencie w kwietniu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Michael Mestyan, wiceprezes ds. planowania rozwoju w firmie Tridel, powiedział, że informacje o koncie firmy służącym do przekazywania środków miastu zostały opublikowane na stronie internetowej miejskiego Centrum Informacji o Wnioskach , która zawiera informacje na temat wszystkich aktywnych wniosków dotyczących planowania.

Nie jest znany czas, przez jaki te dane były ujawniane.  Naruszenia ochrony danych są ostatnio plagą instytucji w Toronto. Zaledwie dzień wcześniej Rada Szkolna Okręgu Toronto wszczęła dochodzenie w sprawie podejrzenia cyberataku. Nastąpiło to po  trwającym od miesięcy cyberataku na bibliotekę publiczną, po którym hakerzy zaatakowali zoo w Toronto.

To, co wyróżnia tę sprawę, to fakt, że nie był to czyn przestępczy. To było zaniedbanie. Było to przypadkowe ujawnienie informacji przez miasto

„To najbardziej koszmarny scenariusz, jaki można sobie wyobrazić, ponieważ coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca” – stwierdził. Informacja była w sieci, a miasto było  tego nieświadome, dopóki ofiara  błędu tego nie odkryła.