YouTube przekazał, że zamierza aktywnie walczyć z dezinformacją, która pojawia się w kontekście koronawirusa oraz 5G. Tego typu konspiracje wiążące koronawirusa z nowym standardem sieci komórkowych są nieprawdziwe i Google zamierza ograniczać widoczność takich materiałów we własnej platformie i te łamiące zasady zostaną usunięte.

Obecne czasy pandemii koronawirusa są wykorzystywane przez oszustów, którzy próbują łączyć chorobę COVID-19 ze standardem 5G. Doszło nawet do sytuacji, gdy w Wielkiej Brytanii zaczęto niszczyć stacje bazowe.

Google poinformowało, że zamierza aktywnie walczyć z tego typu dezinformacją w YouTubie.

W serwisie YouTube już pojawiają się filmy spiskowe, które próbują łączyć sieci 5G z koronawirusem. Google zamierza usuwać te filmy, które naruszają ogólne zasady publikowania wideo w platformie. W przypadku części nagrań wcześniej widoczność miała być ograniczana i dotyczyło to także wyników wyszukiwania. To samo wiązało się z monetyzacją, gdzie ta była wyłączana.

Tego typu filmy stanowią realne zagrożenie, czego dobrym przykładem jest Wielka Brytania. W tym kraju w zeszłym tygodniu podpalono co najmniej siedem stacji bazowych. Ponadto cztery z nich zapłonęły w ciągu zaledwie jednej doby. Nastąpiło to właśnie po tym, jak w sieci zaczęły pojawiać się materiały konspiracyjne łączące 5G z COVID-19.

pap

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU