Dwie firmy budowlane podały, że zawiadomiły policję i lokalne władze po tym, jak na kilku placach budowy w Toronto znaleziono szubienice. Ostatnia pętlę zauważono w piątek w okolicy Regent Park. Daniels Corporation poinformowało, że rozpoczęło własne dochodzenie w sprawie, jak to określiło, “incydentu wymierzonego przeciwko osobom ciemnoskórym”. Daniels oświadczył, że traktuje wieszanie pętli na placach budowy jako zbrodnię nienawiści i jest to przerażający czyn. Dodał, że nie toleruje rasizmu i uprzedzeń w swojej organizacji.

Inna szubienica została znaleziona w czwartek na placu budowy prowadzonej przez EllisDon. Praca została wstrzymana, a przełożeni zespołów rozmawiali ze swoimi pracownikami. EllisDon wcześniej znalazło pętlę 10 czerwca na innym placu budowy przy torontońskim szpitalu. Firma powiadomiła policję, ale też prowadzi swoje śledztwo.

Policja z Toronto poinformowała, że sprawą zajmuje się jednostka od zbrodni nienawiści.

Suze Morrison, posłanka prowincyjna NDP, mówi, że również skontaktowała się z policją po tym, jak zauważyła, że w internecie krążą zdjęcia szubienic. “W naszym przyjaznym i inkluzywnym środowisku nie ma miejsca na ten okrutny symbol rasizmu. Rasizm jest obecny w naszym społeczeństwie i w naszych instytucjach, przypadki rasizmu trzeba traktować poważnie i zrobić wszystko, by ciemnoskórzy mieszkańcy Toronto czuli się bezpiecznie”.