We wtorek wieczorem (30 czerwca) w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które poza pozwoleniem na loty do kilku kolejnych krajów w Europie, zniosło zakaz lotów do Kanady, Japonii i Korei, państw które znajdowały się w siatce połączeń LOT przed pandemią. – czytamy na stronach www.tanie-loty.com.pl

Zastanawiające jest jednak wznowienie lotów do Toronto, gdyż rząd Kanady przedłużył do końca lipca upływający we wtorek zakaz wjazdu obcokrajowców na swoje terytorium – ostrzega portal. Osoby przylatujące do Kanady obejmuje również 14-dniowa kwarantanna.

Z kolei jednak Unia Europejska zniosła właśnie taki zakaz odnośnie Kanadyjczyków.

Zgodnie z bieżącymi regulacjami administracyjnymi, od lipca rozkład rejsów pasażerskich LOT-u zostanie poszerzony o nowe kierunki. Przewoźnik zabierze pasażerów do trzech miast Ameryki Północnej i Azji:

Toronto – od trzech do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca;
Seulu – od dwóch do pięciu razy w tygodniu od 3 lipca;
Tokio na lotnisko w Naricie – od dwóch do trzech razy w tygodniu od 3 lipca
Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane będą z Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo od 20 lipca, LOT uruchomi także połączenie Budapeszt – Seul, oferowane raz w tygodniu.

Działania przewoźnika podsumował Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT:

Obecna sytuacja wymusza na nas dostosowywanie do nowej rzeczywistości – krajowych regulacji administracyjnych, obostrzeń międzynarodowych, procedur bezpieczeństwa. Po kilku miesiącach zawieszania połączeń lotniczych intensywnie pracujemy nad przywracaniem pełnej zdolności operacyjnej LOT-u. Obecnie pasażerowie mogą już korzystać z oferty około 250 rejsów tygodniowo i liczba ta cały czas rośnie. Zaledwie kilka tygodni po wznowieniu połączeń pasażerskich nad Polską, przywróciliśmy prawie 70 proc. kierunków zaplanowanych na 2020 rok, w tym kilkadziesiąt połączeń międzynarodowych i pierwsze rejsy dalekodystansowe. Dążymy do tego, żeby nasi pasażerowie mogli latać więcej, dalej i bardziej komfortowo. To jest teraz główny cel naszych działań operacyjnych.