Trudeau: Drogie dzieci rząd o was myśli, bądźcie dobrymi obywatelami

Wzorem totalitarnych tradycji,  premier Justin Trudeau po raz kolejny zwrócił się bezpośrednio do kanadyjskich dzieci  – obchodząc w ten sposób rodziców –  aby nadal pomagały powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19, nawet jeśli nie zawsze jest to łatwe.

„Wiem, że wielu z was obchodziło urodziny, które były naprawdę trudne i dużo mniej zabawne niż zwykle. Żadnej rodzin, żadnych imprez, żadnych przyjaciół. To są rzeczy, z którymi zmagają się dzieci w czasie COVID – tłumaczył Trudeau w piątek.

 

Trudeau powiedział, że jego własny syn, Xavier, będzie musiał powstrzymać się od świętowania 13. urodzin  w tym tygodniu,ponieważ kilka części kraju walczy z drugą falą wirusa.

„W ten weekend są urodziny mojego taty, ale są to także 13. urodziny mojego syna Xaviera. Ukończenie 13 lat to wielki moment, w którym możesz zostać nastolatkiem i ze wszystkimi związanymi z tym obowiązkami, ale jest to również czas, w którym przyjaciele naprawdę mają znaczenie, a brak imprezy jest trudny do zaakceptowania. Ale jako rodziny, jako Kanadyjczycy i jako dzieci musimy nadal spełniać nasze obowiązki ”– dodał.

Premier wezwał dzieci do zachowania dystansu społecznego i przestrzegania zaleceń zdrowia publicznego w celu wzajemnej ochrony.

„Jesteśmy tu dla Was – zapewnił.

 

Nasz komentarz: