Nowa ankieta sugeruje, że Kanadyjczycy są mniej więcej podzieleni po połowie, jeśli chodzi o rozdawanie cukierków na Halloween w tym roku.
Czterdzieści osiem procent z 1521 dorosłych, którzy wypełnili internetową ankietę Leger, stwierdziło, że rozdałoby słodycze, podczas gdy 46 procent stwierdziło, że nie, a 6 procent było niezdecydowanych. W przypadku osób posiadających dzieci w gospodarstwie domowym odsetek osób rozdających smakołyki wzrasta do 63%.

Ale jeszcze większa część rodzin z dziećmi planuje skorzystać z nocnych atrakcji.

Spośród 350 respondentów mających dzieci w wieku, w którym można robić treat or trick, 79 procent stwierdziło, że tak zrobiłoby.

Sondaż przeprowadzony przez Leger i The Canadian Press w dniach 20–22 października również wskazuje, że 71 procent Kanadyjczyków spodziewa się w tym roku wydać na Halloween mniej więcej taką samą kwotę, jak w zeszłym roku.

Leger twierdzi, że 45 procent respondentów przyznało, że wierzy w anioły, a 38 procent stwierdziło, że wierzy w duchy i zjawiska paranormalne.

Trzydzieści pięć procent stwierdziło, że wierzy, że niektórzy ludzie mają specjalne moce, takie jak rozmawianie ze zmarłymi lub widzenie przyszłości.

Pięć procent stwierdziło, że wierzy w wampiry, a cztery procent stwierdziło, że wierzy w zombie.

Pięćdziesiąt dziewięć procent uczestników badania wierzy w co najmniej jedno z tych zjawisk.